Plattegronden van de omgeving tonen de routes naar de spoorlijn vanuit Londen, Sussex en Surrey.
Meer gedetailleerde plattegronden worden beschikbaar gesteld door multimap van de omgeving rond de stations van Sheffield Park en Horsted Keynes.
Ook zijn er plattegronden beschikbaar via streetmap.co.uk voor de omgeving rond de stations van Sheffield Park, Horsted Keynes en van East Grinstead.
Let op: Er is geen mogelijkheid om Kingscote Station via de weg te bereiken. Als u hier uw reis met de Bluebell Railway wilt beginnen, dient u uw auto in East Grinstead te parkeren en met de buslijn vanaf het stationsplein in East Grinstead naar Kingscote te reizen. Deze buslijn stopt ook nog in High Street in East Grinstead. Let op: De bus rijdt buiten het hoofdseizoen niet altijd. Let goed op de dienstregeling.
Het station van Horsted Keynes heeft zomers een ruime parkeergelegenheid nabij het station. Het station ligt ongeveer 2 kilometer ten noord-westen van het dorp. Vanuit het centrum volgt u de borden naar het station, waarbij u recht houdt op de kruising in de weg West Hoathly/Sharpthorne. De oprit naar het station vind u aan de linker kant na ongeveer 1.5 kilometer, net na een steile heuvel en een scherpe bocht naar rechts.
Het station van Horsted Keynes is ook te bereiken vanuit Ardingly. LET OP: u komt dan een brug tegen met een gelimiteerde hoogte! Neem de A2028 in zuidelijke richting in de richting van Lindfield. U neemt de eerste afslag naar links na ongeveer 800 meter. Hier staat reeds een bord richting de spoorlijn. Daarna de volgende afslag rechts onder aan de heuvel. Deze weg slingert ongeveer 1.5 kilometer, waarna u kort na het passeren van de lage brug bij het station van Horsted Keynes komt.
Zie ook een plattegrond van de omgeving.
Ook is het mogelijk om te reizen via Haywards Heath aan de spoorlijn Londen-Brighton. Hier rijden treinen van Southern en Thameslink. Vanuit Haywards Heath kunt u buslijn 270 (zie hieronder) naar de Bluebell Railway nemen.
In de Service 1 dienstregeling, en op bankholidays, rijdt buslijn 473. De buslijn wordt gesponserd door de Bluebell Railway.
Vertrektijden buslijn 270 vanaf Perrymount Road in Haywards Heath op ZATERDAG:
09.12, 10.12, 11.12, 12.12, 13.12, 14.12
Vertrektijden terug vanaf Horsted Keynes Station:
11.40, 12.40, 13.40, 14.40, 15.40, 17.10, 18.10, 19.10
Vertrektijden buslijn 270 vanaf Perrymount Road in Haywards Heath op ZONDAG en op PUBLIC HOLIDAYS:
10.40, 12.40, 14.40, 16.40, 18.40
Vertrektijden terug vanaf Horsted Keynes Station:
10.13, 12.13, 14.13, 16.13, 18.13
RDH Buslijn 121 - Maandag t/m Vrijdag (exclusief Bank Holidays)
----------------------------------------------------------------------- LEWES depart: (Tesco) 09.27 10.27 11.22 12.27 13.22 16.35 Lewes (Bus Station) 09.32 10.32 11.27 12.32 13.27 16.40 Cooksbridge (Rail Station) 09.44 10.44 11.44 12.44 13.44 16.52 South Chailey (Swan) 09.49 10.49 11.49 12.49 13.49 16.57 North Chailey (King's Head) 09.55 10.55 11.55 12.55 13.55 17.03 Newick (Bull Inn) 10.02 11.02 12.02 13.02 14.02 17.09 ----------------------------------------------------------------------- SHEFFIELD PARK (BLUEBELL RAIL) 10.08 11.08 12.08 13.08 14.08 17.15 ----------------------------------------------------------------------- Fletching (Church) 10.15 11.15 12.15 13.15 14.15 17.22 Newick (Bull Inn) 10.23 11.23 12.23 13.23 14.23 17.30 North Chailey (King's Head) 10.28 11.28 12.28 13.28 14.28 17.35 South Chailey (Swan) 10.35 11.35 12.35 13.35 14.35 17.42 Cooksbridge (Rail Station) 10.41 11.41 12.41 13.41 14.41 17.48 Lewes (Bus Station) 10.52 11.52 12.57 13.52 14.52 17.59 LEWES Arrive: (Tesco) 10.54 11.54 12.59 13.54 14.54 18.01 -----------------------------------------------------------------------RDH Buslijn 121 - Zaterdag
-------------------------------------------------- LEWES depart: (Bus Station) 10.10 12.10 15.10 Cooksbridge (Rail Station) 10.21 12.21 15.21 South Chailey (Swan) 10.26 12.26 15.26 North Chailey (King's Head) 10.32 12.32 15.32 Newick (Bull Inn) 10.37 12.37 15.37 -------------------------------------------------- SHEFFIELD PARK (BLUEBELL RAIL) 10.43 12.43 15.43 -------------------------------------------------- North Chailey (King's Head) 10.48 12.48 15.48 South Chailey (Swan) 10.55 12.55 15.55 Cooksbridge (Rail Station) 11.00 13.00 16.00 LEWES Arrive: (Bus Station) 11.11 13.11 16.11 --------------------------------------------------Bovengenoemde informatie afkomstig van ESCC North Wealden Bus Timetables booklet, januari 2004
Alleen op maandag t/m vrijdag ------------------------------------- UCKFIELD (Bus Station) 10.55 13.36 Isfield (Old Station) 11.05 13.46 Shortbridge 11.08 13.49 Piltdown Crossroads 11.10 13.51 NEWICK (Green) 11.12 13.53 Fletching Common 11.14 13.55 ------------------------------------- SHEFFIELD PARK STATION 11.18 13.59 (Northbound A275) ------------------------------------- Sheffield Park (Green) 11.20 14.01 Fletching Church 11.25 14.06 Piltdown Crossroads 11.29 14.10 Maresfield (Church) 11.33 14.14 UCKFIELD (Bus Station) 11.40 14.21 -------------------------------------
Totdat de verlenging van de spoorlijn tussen Kingscote en East Grinstead gereed is, dienen bezoekers die hun reis in Kingscote willen beginnen te reizen met de speciale buslijn (lijn 473), vanuit East Grinstead. Parkeerplaatsen zijn daar te vinden bij het station van East Grinstead en in het centrum van de stad.
De bus rijdt meest elke dag dat de Bluebell Railway rijdt, met uitzondering van de kerstritten en enkele dagen buiten het hoofdseizoen. De bus vertrekt vanaf het stationsplein in East Grinstead en stopt verder nog bij de halte van het oorlogsmonument in High Street. Details van de vertrektijden zijn te vinden in de dienstregeling.
Combinatiekaartjes
Op de dagen dat buslijn 473 rijdt kun u ook combinatiekaartjes kopen voor trein/bus/Bluebell Railway. Deze zijn op de meeste nationale spoorwegstations te verkrijgen. U moet dan vragen naar het combinatiekaartje (Through ticket) naar de Bluebell Railway.